Návštěva knihovny  5.A  20. března 2018

Dnes jsme šli do knihovny. Paní knihovnice nám povídala o různých nových knihách, třeba o knize Kdo zabil Snížka. Je to příběh o holčičce v našem věku, která měla problémového pejska. Ten někdy utíkal a zlobil lidi. A potom ho někdo zabil. A ta holčička se rozhodla zjistit, kdo Snížka zabil. Je to smutný příběh.

Adéla Koptová

 V knihovně jsme se dozvěděli, že dnes umřel poslední bílý nosorožec na světě. Paní knihovnice nám také povídala o knize hádanek pro školáky, například z angličtiny, z matematiky a z češtiny. Líbily se mi komiksy o Simpsonových.                                  

Martina Gunarová

Bavili jsme se o tom, jaké knížky si můžeme v knihovně půjčit. Zapamatoval jsem si, že vypůjčené komiksy se musí vrátit za 14 dní a ostatní knížky za měsíc.

Vláďa Křížek

Moje cesta na svět    5.A   23. března 2018

Program vedla lektorka Národní iniciativy pro život Petra Egnerová. Při dvouhodinové besedě komunikovala s dětmi o vzniku lidského života, těhotenství a porodu. Beseda pomohla dětem zorientovat se v této oblasti úměrně jejich věku. Dozvěděli se také o biologických změnách v průběhu dospívání u chlapců i u dívek.

Dozvěděli jsme se, že se do vajíčka může dostat jen jedna spermie a že se miminko vyvíjí v děloze devět měsíců. Z dělohy vyjde ven obvykle hlavičkou. Dozvěděli jsme se také, jak mohou vzniknout dvojčata. Povídali jsme si i o rozdílech mezi mužem a ženou a o dospívání.

Žáci a žákyně 5.A

f
f (1)
f (2)
f (3)
f (4)
f (5)
f (6)
f (7)
f (8)
f (9)
f (10)
f (11)
f (12)
f (13)
f (14)
f (15)

jAlbum 9