Školáček

číslo 2/2012 číslo 1/2013 číslo 1/2014 číslo 2/2014

listopad 2011

Z obsahu:

Ukázky ze soutěže Prózou proti závislosti
Beseda o Jižní Americe
Hry v přírodě 6.A a 6.B
Seznam členů školní žákovské rady
Unikátní model větřenského kostela
Týden barev
Den prevence
Vaření v 7.A a 7.B

Milí čtenáři, milé čtenářky,

představujeme vám váš oblíbený časopis Školáček v nové grafické podobě.
Hlavní změny, kterou druhé číslo třináctého ročníku přináší, si možná na první pohled ani nevšimnete. Přesto je to změna zcela zásadní. Ze Školáčku se stal barevný časopis. Na tištěném vydání to bohužel nepoznáte, protože z důvodu finančních nákladů bude i nadále tato verze vycházet černobíle.

Pokud si však chcete Školáček užít v plné grafické kvalitě a chcete ho mít plný kvalitních barevných fotografií, přečtěte si jeho elektronickou verzi, kterou najdete na webových stránkách školy na známé adrese www.zsvetrni.cz pod odkazem Časopis. Samozřejmě, že si ho v této podobě můžete doma i vytisknout na barevné tiskárně.
To je další změna, které si jistě všimnete. Tištěná a elektronická verze Školáčku jsou od tohoto čísla zcela identické. Dosud měla internetová verze časopisu odlišnou podobu a grafiku než verze tištěná.
Školní časopis pod názvem Školáček vyšel poprvé v březnu 1999. Vydala jej redakční rada ve složení Veronika Cipínová, Lucie Dominová, Jarmila Holbová, Stanislav Janoušek, Tomáš Kalkuš, Iva Kočová a Petr Šaray pod vedením paní učitelky Jarmily Holbové.

První internetová verze Školáčku vznikla ve školním roce 2002/2003, kdy se nová redakční rada rozhodla
pod vedením pana učitele Jiřího Mikušky vytvořit internetovou variantu časopisu. Obsah byl velmi blízký tištěné podobě Školáčku, grafika ale vycházela ze stylu internetových stránek školy a byla od tištěného časopisu odlišná.

Vedení redakční rady ve školním roce 2011/2012 převzal pan učitel Václav Vysušil. Dalšími stálými členy jsou Karolína Klabouchová, Jana Němcová, Lucie Vačkářová, Pavel Šenkár, Klára Klabouchová a Bára Ondřejová. Do časopisu může ale přispívat kdokoliv a i toto číslo je postavené na příspěvcích mnoha dalších pisatelů.

Tak pište, foťte a hlavně čtěte!
Na vaši přízeň a příspěvky se těší

Vaše nová redakční rada Školáčku

Celý časopis Školaček ročník 13 číslo 2 ve formátu pdf