Školáček

prosinec  2014

Z obsahu:

Adventní číslo

Advent se nachýlil ke konci a před námi jsou vánoční svátky. V mnohých třídách vládne vánoční atmosféra. Také doma spěcháme
s nákupem posledních vánočních dárků a s dopékáním cukroví.

Vánoce jsou svátky toho, že jsou si lidé blízko. Že myslí jeden na druhého, setkávají se s lidmi, na kterých jim záleží a připomínají si, že vedle nás existují i lidé, kteří z nějakého důvodu potřebují pomoc ostatních. Mohou to být lidé z okruhu našich nejbližších, stejně tak jako lidé nám zcela neznámí. A pomoc vůbec neznamená peníze. Ty nejcennější věci většinou nejdou koupit.

Někdy stačí se na někoho usmát, pochválit ho za nějakou maličkost nebo mu dát najevo, že se cítíme dobře v jeho společnosti, že nám na něm záleží. Popřemýšlejte, čím byste někomu mohli udělat radost. A udělejte to.

Hezké Vánoce
                                                                                                                                                                 Váš Školáček