Školáček

občasník žáků ZŠ a MŠ Větřní - internetová varianta

Úvod Archiv číslo 2/2011 číslo 3/2011 číslo 1/2012
číslo 2/2012 číslo 1/2013 číslo 1/2014 číslo 2/2014 číslo 1/2017
číslo 1/2019        

Úvodní stránka

Školní časopis pod názvem Školáček vyšel poprvé v březnu 1999. Vydala jej redakční rada ve složení Veronika Cipínová, Lucie Dominová, Jarmila Holbová, Stanislav Janoušek, Tomáš Kalkuš, Iva Kočová , Petr Šaray  pod vedením paní učitelky Mgr. Jarmily Holbové.

Titulní stránka prvního čísla:

Atmosféru vzniku nejlépe dokresluje  článek tehdejšího ředitele školy Josefa Mikeše,který uvádím ve zkrácené podobě.

"Milí čtenáři, vzniká časopis naší školy, který by měl nás všechny zaujmout svým obsahem a být zrcadlem života žáků i učitelů ZŠ Větřní. Jsem rád, jako ředitel této školy, že něco takového tady je. Redakci časopisu , žákům 6.B sportovní třídy, přeji v jejich práci zdar a sílu. Osobně očekávám, že kromě běžných informací o škole, bude tento časopis i kritickým okénkem a podnětem, jak případné nedostatky řešit."

Na vydávání časopisu též vzpomíná  ve Větrníku Jajina Holbová v článku,který  uvádím ve zkrácené podobě.

"Myslím,že to bylo už roku 1998, kdy vyšel první Školáček. Bylo to poprvé, kdy jsme shromažďovali všechny možné články, vtipy, animace a slohy nejen naše, ale i spolužáků ze ZŠ Větřní. Bylo těžké začít s něčím bez jakékoliv zkušenosti a vzoru. Měli jsme jenom nápad, který jsme chtěli uskutečnit, mít pocit, že něco vytvoříte a ono se to líbí. Potřebovali jsme někoho, kdo za námi bude stát a pomáhat nám. A tímto bych také chtěla (a nejen já) poděkovat své mamce Jarmile Holbové za to, že jsme ten pocit mohli mít.

Bylo to všechno tak, že nejdříve jsme nashromáždili určitý materiál, ze kterého jsme vybrali, co v čísle bude a co ne. Pak jsme to museli přepisovat do počítače a samozřejmě opravit chyby. Následně se všechno vytisklo a lepilo na čistý papír. Pak se řešilo pořadí stránek v čísle. A když i tohle bylo hotové, pěkně se všechno nakopírovalo. Všechny třídy dostaly po jednom čísle a vzpomínám, když jsem Školáčka zanesla do jakékoliv třídy, měli z něj všichni docela velkou radost a hned se na něj vrhli. Jsem ráda, že jsem tohle mohla dělat. A doufám, že v tom naši nástupci budou pokračovat."

Od školního roku 2002/2003 se nová redakční rada rozhodla pod vedením Mgr. Jiřího Mikušky vytvořit i "internetovou verzi"

Vedení redakční rady ve školním roce 2011/2012 převzal pan učitel Václav Vysušil. Ze Školáčku se stal barevný časopis.Tištěná a elektronická verze Školáčku jsou od tohoto čísla zcela identické.

obsah