Vyhledat na webu

Zavřít

Dějepisný projekt "Paměť národa"

Autor: Pavel Kolouch

24. 10. 2023

Úkolem našeho týmu ve složení Jan Hamberger, Mirek Cako, Eliška Smetanová, Jakub Říha a Tomáš Gróf bylo zpracovat životní vzpomínky pamětníka z Větřní. Ve spolupráci s městským úřadem byla vybrána paní Jiřina Kozáková, která svolila s účastí v projektu. Žáci si pro ni připravili 14 otázek  její odpovědi zaznamenali na diktafon. Poté s pomocí paní koordinátorky projektu Elišky Rolníkové vybrali pasáže, které následně nahráli a sestříhali v českobudějovickém studiu Českého rozhlasu. Vznikla tak přibližně pětiminutová audionahrávka prezentující životní příběh paní Kozákové. Následně ještě s pomocí pamětnice sepsali její životopis a vytvořili závěrečnou prezentaci s fotografiemi, které nám paní Kozáková poskytla. Tuto prezentaci i audionahrávku pak představili na závěrečném večeru v českokrumlovské synagoze. Toho večera se zúčastnili mj. i paní pamětnice, ředitelka a zástupce naší školy, místostarosta Větřní MUDr. Vojtíšek a další 3 týmy z okresu Český Krumlov.

Rozhovor s paní Kozákovou si můžete poslechnout zde: