Projektové dny - LESOOBJEVOVÁNÍ

1. Tajemný život mravenců

S Ing. Ivou Smutkovou jsme se stali malými dobrodruhy a prozkoumali okolí naší školy. Naučila nás objevovat, ochutnávat a vnímat les všemi smysly. Bylo to krásné odpoledne.

2. Po stopách zvířat s Ivou Smutkovou

Tentokrát jsme stopovali zvířata, co žijí v lese. A tak jsme našli na zahradě lišku, jezevce i kunu pomocí stop a šifer. Poslouchali jsme nahrané zvuky ptáků a podle hádanek je určovali. Prohlídli jsme si paroží a přiřazovali jsme je k druhu zvěře. Malovali jsme smrkovou šiškou a skládali puzzle. Vše komentovala paní Iva Smutková poutavým vyprávěním.

Projektové odpoledne s Policií ČR

Poučení a zvlášť o bezpečném chování je důležité.

Por. Miroslav Šupík Dis. děti bezpečně provedl přes přechody - jak se rozhlížet a na co dávat pozor. Upozornil je na nebezpečí na internetu a poučil o setkání s cizími a podezřelými lidmi – pokud je osloví. Připomenul jim i bezpečnou jízdu na kole a jak zavolat na linku integrovaného záchranného systému pokud se stanou svědky nebo účastníky nějaké nebezpečné situace. Odpověděl na zvídavé dotazy a ochotně dětem vše vysvětlil. Moc děkujeme